تبلیغات
معجزه اعجاز طاها - قران داروی بزرگترین دردها

معجزه اعجاز طاها

ܓܨ"در اغوش نور"ܓܨ

 

قران داروی بزرگترین دردها

 

نوع مطلب :درمان با قران ،

نوشته شده توسط:ایمان رعدی

حضرت على علیه‏السلام بزرگ‏ترین درد جامعه بشرى را كفر و نفاق و گمراهى مى‏داند. این امراض روحى هستند كه جامعه را به انواع مشكلات و گرفتارى‏ها دچار مى‏كنند و درمان آنها را نیز باید از قرآن سراغ گرفت:

فان فیه شفاء من اكبر الداء و هو الكفر و النفاق و الغى و الضلال؛ بزرگ‏ترین درد عبارت است از كفر و نفاق و ضلالت و گمراهى و درمان عبارت است از ایمان به قرآن و تبعیت از آن.

البته باید توجه داشت كه مفهوم این سخن كه((درمان دردهاى خود را از قرآن بخواهید؛ زیرا قرآن درمان همه دردها و مشكلات است)) این نیست كه قرآن، همانند نسخه پزشك، امراض جسمى شما را توضیح داده است و براى بهبودى هر كدام دارویى پیشنهاد و توصیه مى‏كند یا در باب مشكلات اقتصادى و نظامى و در زمینه‏هاى صنعت و تكنولوژى مى‏باید فرمول‏هاى حل مسائل را از قرآن فرا گرفت. هرگز كسى كه كمترین اطلاعى از معارف دینى داشته باشد این سخن حضرت را بدین معنا تفسیر نمى‏كند؛ زیرا بیمارى‏هاى جسمى و حل سایر مشكلات، وسایل و راه‏هاى طبیعى خود را مى‏طلبد.قرآن كریم براى حل این مشكلات، چنان كه قبلا گفته شد، خطوط كلى را بیان مى‏كند و مردم موظفند با سرمشق قرار دادن خطوط كلى قرآن و استفاده از عقل و توانایى‏هاى خدادادى و استفاده از تجارب علوم بشرى مشكلات خویش را حل كنند و امراض خود را درمان نمایند.
در این جا توجه خوانندگان عزیز را به دو نكته جلب مى‏كنیم:
نكته اول این كه اسباب و علل طبیعى و مادى هر چند معلول‏ها و مسبب‏هاى خود را در پى دارند؛ لكن توجه به این نكته نیز ضرورى است كه علت العلل همه پدیده‏ها خداى تبارك و تعالى است. اوست كه نظام عالم را بر اساس رابطه علت و معلولى خلق كرده است و اوست كه پیوسته به اسباب و علل سببیت و علیت اعطا مى‏كند و این اراده تكوینى اوست كه تا نباشد هیچ فاعلى در فعل خود استقلال در تاثیر ندارد. بنابراین براى درمان همه دردها و رفع گرفتارى‏ها و مشكلات باید اصالتا به خداى متعال توجه كنیم و چشم امید به سوى او داشته باشیم. هر چند در حل مشكلات و بهبود از بیمارى‏ها به اسباب و علل طبیعى متوسل مى‏شویم، لكن به مقتضاى توحید افعالى باید شفا و حل مشكلات را در اصل از او دانست و انتظار داشت.
نكته دوم این كه راه رسیدن به حل مشكلات و درمان بیمارى‏ها، را نباید منحصر به اسباب و علل عادى و طبیعى دانست؛ یعنى چنان نیست كه با نبود اسباب و علل عادى و طبیعى یا عدم كارآیى آنها در حل مشكلات، امكان رفع مشكل یا حصول بهبودى و شفاى امراض یا برآورده شدن هر خواسته مشروع و بحق انسان، منتفى باشد. خداى متعال با خلقت نظام على و معلولى، خود را از ایجاد كردن پدیده، به طریق غیر طبیعى عاجز نكرده است؛ بلكه سنت خداوند بر این قرار گرفته است كه در مرحله اول، امور از مجراى عادى انجام گیرند. ولى راه انجام امور منحصر به مجراى طبیعى نیست؛ بلكه در شرایط خاصى خداوند امورى را از غیر مجراى طبیعى خود ایجاد مى‏كند كه مى‏توان گفت این نیز سنت الهى است. شفا و بهبودى مرض، ممكن است از راه طبیعى و معالجه‏هاى پزشكى صورت گیرد و ممكن است تحت شرایط خاصى توسط علل غیر مادى مثل دعاى ائمه معصومین یا دعاى دیگر اولیاى خدا حاصل شود. چنان كه ممكن است جنگجویان جبهه توحید، كه از نظر تجهیزات مادى و شرایط طبیعى در مقابل دشمن محكوم به شكست هستند، با امداد غیبى و اسباب غیر طبیعى پیروز گردند كه این مطلب نیز از اسباب و
درمان با قران

 به ادامه مطلب بروید!
علل الهى محسوب مى‏شود.
در قرآن كریم نمونه‏هایى از رخدادهایى كه از غیر راه عوامل عادى و طبیعى اتفاق افتاده‏اند، ذكر شده است؛ مثلا اگر نزول باران بخواهد از مجراى علل و عوامل طبیعى خود صورت گیرد، باید آب دریاها و اقیانوس‏ها بر اثر تابش نور و گرما بخار گردد و به صورت ابر درآید، آن گاه بر اثر تفاوت دماى دریا و خشكى، هوا جریان پیدا كند و با وزیدن باد، ابرها از روى دریاها به سایر نقاط زمین منتقل شود تا تحت شرایط خاصى ذرات آب موجود در ابر به صورت قطرات باران یا دانه‏هاى برف و یا تگرگ بر زمین ببارد. انتظار باران بدون اسباب و علل طبیعى آن از نظرگاه مادى انتظارى بى جا و نامعقول تلقى مى‏شود؛ لكن حضرت نوح بدون در نظر گرفتن عوامل طبیعى براى نزول باران، خطاب به قومش مى‏گوید استغفار و توبه كنید تا آسمان بر شما باران ببارد:

و یا قوم استغفروا ربكم ثم توبوا الیه یرسل السماء علیكم مدرارا و یزدكم قوه الى قوتكم و لا تتولوا مجرمین -1- هود، 52.
اى قوم در مقابل پروردگار خود استغفار كنید آن گاه توبه نمایید و به سوى خدا برگردید تا خداى متعال از آسمان بر شما بارش فراوان فرستد و با نزول رحمت الهى و بارش باران، قوت و قدرت شما را فزونى بخشد. سپس مى‏فرماید: و لا تتولوا مجرمین؛ مواظب باشید بدون توجه و استغفار و در حالى كه مجرم و گناهكار هستید از خدا روى مگردانید و خود را از رحمت الهى محروم مكنید.
هر چند اسباب و علل طبیعى نزول باران و كل نظام على و معلولى حاكم بر طبیعت، همه در دست قدرت الهى‏اند و بهت اراده او كار مى‏كنند؛ لكن در عین حال بدون در نظر گرفتن آنها، خداى متعال مى‏فرماید از گناه خود استغفار كنید و به سوى خدا بازگردید؛ ما به آسمان مى‏گوییم بر شما ببارد.
ممكن است كسى بگوید مقصود خداى متعال اینست كه بدون تحقق عوامل طبیعى باران مى‏بارد؛ بلكه مقصود این است كه ما از راه ایجاد عوامل طبیعى بر شما باران مى‏فرستیم. پاسخ این است كه این نگرش با بینش توحیدى سازگار نیست؛ زیرا همان طور كه قبلا گفته شد چنان نیست كه خداى متعال با خلقت نظام على و معلولى خود را از ایجاد پدیده‏ها، بدون اسباب و علل طبیعى آنها، عاجز كرده باشد. خداوند در باب قدرت خود بر ایجاد و خلقت پدیده‏ها چنین مى‏فرماید: اذا اراد شیئا ان یقول له كن فیكون هر گاه خداى متعال اراده‏اش بر شیئى تعلق بگیرد، اراده خدا-بس، 82. ? همان و تحقق آن امر همان خواهد بودBHW
سه شنبه 22 فروردین 1396 10:37 ق.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is a
really well written article. I'll make sure
to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post.
I will certainly comeback.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 01:33 ق.ظ
Hello to all, how is everything, I think every one is getting more from this
web page, and your views are nice in support of new people.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 12:29 ب.ظ
whoah this weblog is great i like reading your articles.

Stay up the good work! You already know, a lot of individuals are looking round for
this information, you can aid them greatly.
manicure
چهارشنبه 16 فروردین 1396 08:04 ق.ظ
Greetings! I've been following your website for a while now and
finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Dallas Tx!
Just wanted to say keep up the fantastic job!
30cinama
شنبه 1 اسفند 1388 06:01 ب.ظ
با سلام
فروشگاه 30 سینما:
ارائه کننده انواع سریال و پکیج های غربی و شرقی و انیمیشن
قیمت هر دی وی دی فقط 600 تومان همراه خرید پستی ایران مارکت
(( کالا را تحویل بگیرید و سپس وجه آن را بپردازید.))
بعضی از سریالهای موجود:
جومونگ 1و 2 و3 و 4
200 کارتون دوبله
دخترمن
هری پاتر
پکیج فیلمهای آمریکایی
متشکرم
بازگشت عقابهای مبارز
روباه زیرک
دکستار
هفت شمشیرزن بهشتی
استاد تاچی
لورل و هاردی
شبهای برره
پکیج فیلمهای رزمی
پکیج فیلمهای کره ای
شاه خدایان
و............
جهت سفارش و دیدن دیگر محصولات به آدرس زیر مراجعه نمایید:
WWW.30CINAMA.MIHANBLOG.COM

در صورت تمایل جهت تبادل لینک من را با نام فروش سریال دی وی دی 600 تومان لینک کن و خبر بده تا تو را نیز لینک کنم

با تشکر
مدیر فروشگاه30سینما
فرحناز
چهارشنبه 21 بهمن 1388 06:57 ب.ظ
مرسی ایمان اقا -یک میلیاردبار مرسی-

شاداب باشی الهی-خسته نباشی انقدر کار میکنی
پاسخ ایمان رعدی : با سلام خواهر گرامی متشکر از لطف شما با خداوند همیشه شاد وسر زنده هستیم"
خداوند خدای پیروزی وسربلندی است
فرحناز
چهارشنبه 21 بهمن 1388 06:04 ب.ظ
مرسی-حافظه ام خوبه-ازرانندگی میترسم که نمیتونم یاد بگیرم -مرسی مرسی
پاسخ ایمان رعدی : الرّؤفُ : مهربان بمعنی رحیم است چه رأفت و رحمت مترادفند . بقولی رأفت اخصّ از رحمت و ابلغ از رحمت است . یعنی خدای بخشاینده و مهربان بر خلقان و نماینده راه فلاح و نجات به اهل فساد و طغیان بیواسطه است . بسیار گفتن این نام سختی را از دل ببرد . در بحر الغرائب امام رضا علیه السلام فرموده اند: هر که خواهد که مظلومی را از حبس ظالمی برهاند ده (10) بار این اسم را بگوید در برابر وی آن ظالم شفاعت او را در حق آن مظلوم قبول کند و او را به وی بخشد . حضرت رسول صلی الله علیه و آله در وقت دشواری این دو اسم را بسیار میخواند:« یا رَؤفُ یا رَحیم» . هر كس بسیار «یا الحلیمُ» ، «یا الرّؤف » ، «یا المنّان» گوید و نزد ظالمی رود برای وی ذلیل شود و هر كس «یا الرّؤف » بسیار گوید از هر خوفی ایمن گردد .
فرحناز
چهارشنبه 21 بهمن 1388 05:38 ب.ظ
سلام خوبید؟من خیلی دوست دارم رانندگی یاد بگیرم ولی خیلی خیلی میترسم-یک دعا یادم میدید که بتونم زود یاد بگیرم؟مرسی ایمان اقا مرسی
پاسخ ایمان رعدی : با سلام خدمت شما خواهر گرامی البته بنده با دعا وطلسم و...مخالف هستم اما دعاهای که در این وب می بینید تمام دعا های هستند که امامان(ع)ومعصومین(ع)میخواندند.
برای شما هم این دعاها خوب است:
جهت قوت حافظه هر روز ده مرتبه بگوید:

ففهمناها سلیمان و كلا آتینا فهما و علما و سخرنا مع داود الجبال یسبحن و الطیر و آله اكرمنی بالفهم و الحفظ و الخیر یا قاضی الحاجات و صل علی محمد و آله اجمعین .
سوره الرحمن را تا فبای آلاء ربكما تكذبان هر روز بعد از نماز صبح بخواند.
2 - مرحوم شیخ بهائی در كتاب تهذیب فرموده است به جهت زیادتی حافظه این دعا را بخواند.

اللهم ارزقنی فهم النبیین و حفظ المرسلین و الهام الملائكه المقربین آمین یا رب العالمین.
و اینکه قران خود بهترین است که به نظر من از اسما خداوند کمک بگیرد بهتر است:
المنّانُ : صیغه مبالغه است ازمنّت به معنی عطا ، یعنی بسیار بخشنده و عطا کننده هر نعمت و منه قوله تعالی : «هذا عَطاؤنا فأمنُن أو أمسِک بِغَیر حِساب» یعنی این است بخشش و نعمت ما به تو ، خواهی از آن عطا كن یا آنكه دار كه زیاده از حساب است . برای ایمنی از ترس و رسیدن به نعمت بزرگ بسیار بگوید.
التماس دعا
احسان
چهارشنبه 21 بهمن 1388 05:22 ب.ظ
خوبی ایمان جان
امدم نبودی رفتم
موفق باشی
نجمه
چهارشنبه 21 بهمن 1388 05:21 ب.ظ
سلام خوبین اقا ایمان عزیز یک پست جدید بگذارید
بهنوش
سه شنبه 20 بهمن 1388 08:58 ب.ظ
سلام اقا ایمان در باره دیگر ادیان هم بنویسید
پاسخ ایمان رعدی : با سلام خواهر گرامی حتما چشم به شما قول میدهم پست های بعدی از ادیان دیگر باشد
بی نام
سه شنبه 20 بهمن 1388 08:57 ب.ظ
پاسخ ایمان رعدی : با سلام متشکر از لطف شما
نگین
سه شنبه 20 بهمن 1388 08:55 ب.ظ
عالی بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــود
خدا خیرت بدهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاسخ ایمان رعدی : سلام متشکر از لطف شما خواهر گرامی
لــیـنک بـاکس پــارســیــان
سه شنبه 20 بهمن 1388 07:31 ب.ظ
سلام دوست عزیز.لینک باکس پارسیان.افزایش بازدیدتضمینی.فقط ظرف 5روزشاهد بازدیدچشمگیروبلاگت باش.درضمن هرماه به کسانی که لینکشونودراین لینک باکس ثبت کنند.2بنررایگان باموضوع وطرح های مختلف وبلاگت بهت هدیه میدیم.(توجه!قبل ازثبت لینک وبلاگت کدلینک باکس رودروبلاگت قراربده بعدلینکتوثبت کن.)منتظرتم.مطمئن باش پشیمون نمیشی.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


معجزات علمی وحیرت اور قران کریم دوشنبه 3 اسفند 1388
اعجاز های علمی شگفت قران کریم دوشنبه 26 بهمن 1388
قران داروی بزرگترین دردها سه شنبه 20 بهمن 1388
خواص دعا ها وادعیه دوشنبه 19 بهمن 1388
شفا بخشی قران کریم دوشنبه 19 بهمن 1388
معجزه زنبور عسل در قران یکشنبه 18 بهمن 1388
اسماءالحسنی وادعیه و دعا یکشنبه 18 بهمن 1388
خدا چگونه بوجود امد؟؟! شنبه 17 بهمن 1388
معجزه واعجاز قران در مورد حرکت زمین پنجشنبه 15 بهمن 1388
دانلود اذان های معرف جهان پنجشنبه 15 بهمن 1388
فلسفه ی غروب وطلوع خورشید سه شنبه 13 بهمن 1388
معجزه کامل خورشید در قران یکشنبه 11 بهمن 1388
زندگی پس از مرگ اری یانه؟ یکشنبه 11 بهمن 1388
ابلیس که بود؟! یکشنبه 11 بهمن 1388
اعجاز وشگفتی قران ازنوع اتم شنبه 10 بهمن 1388
دفاع از حقوق زنان در اسلام پنجشنبه 8 بهمن 1388
شگفتی دیگر در قران پنجشنبه 8 بهمن 1388
دانلود تم مذهبی موبایل چهارشنبه 7 بهمن 1388
موجودات فضایی در قران کریم چهارشنبه 7 بهمن 1388
دانلود عکسهای مذهبی سه شنبه 6 بهمن 1388
شراب وخطرهای ان سه شنبه 6 بهمن 1388
معجزه خلقت در قران دوشنبه 5 بهمن 1388
تفسیر قران و لغزش دانشمند اسلام یکشنبه 4 بهمن 1388
نگاهی به زندگانی مسیح(ع) شنبه 3 بهمن 1388
خواص سوره وایات خداوند پنجشنبه 1 بهمن 1388
معجزات قران چهارشنبه 30 دی 1388
اعجاز سرنوشت جهان وزمین شنبه 26 دی 1388
شفای سردرد قیصر روم جمعه 25 دی 1388
دلایل اعجاز قران کریم پنجشنبه 24 دی 1388
تاریخچه شیطان پرستی چهارشنبه 23 دی 1388
لیست آخرین پستها